ARŞİLYA İNŞ TAAH. MADENCİLİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ

18.02.2005 tarihinde kurulan şirketimiz ilk olarak sanayi tesisleri inşaatıyla ilgilenmiştir. Abalıoğlu Yem Soya Tekstil San AŞ nin İzmir Atatürk Organize Sanayi Sitesi içinde yaptı yaptırdığı soya yağı fabrikası inşaatını üstlenmiştir. Daha sonra konut sektörüne girmiş İzmir Pınarbaşı bölgesinde 100 konutluk projeyi 2007 yılında tamamlamıştır. 2008 yılında Bornova Mevlana mahallesinde 76 daire 4 işyeri projesine başlamış ve 24 ayda tamamlanmıştır. Yine Bornova Mevlana mahallesinde 113 dairelik projeyi kısa sürede hayata geçirmiştir.

Bu arada konut inşaatları devam ederken çeşitli sanayi yapıları irili, ufaklı bir çok inşaat işini gerçekleştirmiştir. Şirketimiz prensip olarak resmi işlere girmemektedir. Arşilya İnşaat 2013 yılında maden cevheri çıkarma ve maden sanayi işletmesi işine girmiş İzmir Karaburun da manganez madeni işletmeye başlamıştır.

Uyguladığımız projelerde işe başlama ve işin teslim süresi 24 ila28 ay arası bir sürede teslim etmeye özen göstermiştir. Konut projelerimizde uyguladığımız sistem konut maliyetlerinin yarısı kadar proje kredisini baştan konut sahiplerine anlaşmalı bankalarımızdan temin etmekteyiz. Konut finansmanı maliyetlerini düşürmek ve ortaklarımızın menfaatlerini korumak için bankalarla sıkı bir pazarlık yapılmaktadır. Ortaklarımıza kullandırdığımız konut kredilerinin maliyetleri düşük ve aynı zamanda inşaat aşamasında olduğu için bankaların eksperlerinin denetiminde kullanılmaktadır. Yani banka kullandırdığı krediyi inşaatın ilerlemesine göre firmaya temin etmektedir.

İnşaatımızda kullandığımız malzemelerin tamamı TSE belgeli ve birinci sınıf malzemedir. Projelerimiz çevreye duyarlı teknik ve fen kurallarına kanun ve yönetmeliklere uygun olarak inşaa edilmekte ve bu konuda uzman ekibimizle gerekli özen gösterilmektedir.